دانلود فایل(اقتصاد روستایی 6 فایل ورد)

تحقيق متشکل از 105 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت بخشی از محتوا :: اقتصاد علم تخصيص بهينه منابع كمياب است. در جهان کنونی با توجه به رشد روز افزون جمعيت، افزايش نيازهای بشری و محدوديت شديد منابع لازم است تا در جهت استفاده بهينه از منابعاقتصاد روستایی 6 فایل ورد||بی آی31014014|biw42042010|تحقيق اقتصاد روستایی 6 فایل ورد
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان اقتصاد روستایی 6 فایل ورد آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تحقيق
متشکل از 105 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
اقتصاد علم تخصيص بهينه منابع كمياب است. در جهان کنونی با توجه به رشد روز افزون جمعيت، افزايش نيازهای بشری و محدوديت شديد منابع لازم است تا در جهت استفاده بهينه از منابع اقدام شود. منابع طبيعی محدود بوده وبه علت بهره برداری بی رويه بشر از آن، هر ساله در حال کاهش است. محدود بودن عوامل و منابع توليد و نامحدود بودن خواسته های بشری باعث اصل کميابی در اقتصاد گرديده است.
كميابي به معناي كمبود، ندرت، محدوديت، نياز، نارسايی، وحتی قناعت وصرفه جويی است. اقتصاد دانان قانون کميابی را به معنای اين فرض فنی می دانستند که نيازها و خواسته های انسان بسيار- اگر نگوئيم بی نهايت- ولی وسايل وی محدود – ولو اصلاح پذير - است.
در نيم قرن اخير رشد سريع جمعيت از يك طرف و پيشرفت تكنولوژي در بهره‌برداري از منابع از طرف ديگر موجب تشديد تخريب منابع طبيعي گرديده است. در طول دوره‌هاي گذشته انسان براي رفع نيازهاي خود با محيط اطراف كنشهاي متفاوتي نشان داده است. كنش انسان با محيط باعث شكل‌گيري فضاي جغرافيايي و تغييرات در محيط طبيعي مي‌شود. نحوه رفتار انسان تحت تأثير نگرشهاي مختلف، نوع بهره‌برداري از محيط را بوجود مي‌آورد. عمده‌ترين رفتار انسان با محيط و يا روابط متقابل انسان و محيط شامل كنشهاي زير است:
- تطابق با محيط
- تسلط بر محيط
- افزايش ظرفيت محيط
- تنسيق و ترميم محيط
به علت وجود شرايط اقتصادي، اجتماعي و تكنولوژيكي، بهره‌برداري از محيط در گذشته بيشتر براساس انطباق با محيط بوده است. به علت افزايش جمعيت و به تبع آن افزايش نياز به مواد غذايي و گسترش نيازهاي بشري، انسان ناگزير بوده جهت رفع آنها به استفاده از طبيعت و مواهب آن شدت بيشتري ببخشد. با شدت گرفتن بهره‌برداري از محيط تعادل ميان انسان و طبيعت بهم خورد. در اين مرحله انسان سعي كرد با به خدمت گرفتن توانائيهاي خود و تكنولوژي بر ميزان بهره‌برداري از محيط و توان توليدي منابع بيافزايد. بكارگيري ادوات و نهاده‌هاي كشاورزي و بهره‌برداري مفرط از منابع آبي در همين راستا بوده است. با افزايش سرمايه‌گذاريها امكان به زير كشت بردن زمينهاي بيشتر، استفاده از ماشين آلات، تسطيح زمين و … بيشتر شد. در نتيجه ظرفيت توليدي مناطق افزايش يافت. اما بهره‌برداري بي‌رويه از منابع، رفته رفته منجر به تخريب و از بين رفتن آن منابع گرديد. كاهش سطوح آب زيرزميني، هجوم آب سفره‌هاي شور به سوي منابع آب شيرين، شوري منابع آب و خاك، فرسايش خاك، كاهش جنگل‌ها، آلودگي‌ آبهاي سطحي و… از نمونه‌هاي آن بوده است. در چنين شرايطی علم اقتصاد به دنبال ارائه راه حل هايي است تا بتواند منابع محدود و کمياب را به نحو مطلوب بهره برداری کند. تنها در چنين شرايطی است که می توان انتظار داشت رفتارهای بشر در جهت استفاده عقلانی از منابع و توجه به استفاده حداکثر با حداقل هزينه شکل خواهد گرفت.
از آنجا كه موضوع علم اقتصاد رفتار بشر و چگونگی توليد، توزيع و مصرف است، لذا اقتصاد بدنبال جستجوي راههاي مناسب براي تنظيم روابط بين توليد، توزيع و مصرف مي باشد. اقتصاد علمي است كه به كمك قواعد و قوانين اقتصادي به علت و معلول مسائل و مكانيسم پديده‌هاي اقتصادي نظير: چگونگي تركيب منابع و عوامل توسعه و ثروتها، قيمت گذاري آنها، تشكيل و توزيع درآمدها و تغييرات جاري وتحول بنياني آنها، دخالت پول و اعتبارات و… مي پردازد.
حالات تعادل و عدم تعادل بين منابع و مصارف درسطوح مختلف و وجوه تمايزآنها از همديگر مشخص مي‌گردد.


مطالب دیگر:
📌پاورپوينت رويکردهای کيفی و ترکيبی در پژوهشهای روانشناسی📌پاورپوينت زخم معده و اثنی عشر📌پاورپوينت زراعت چغندر قند📌پاورپوينت زراعت زعفران📌پاورپوينت زراعت گیاه یونجه 📌پاورپوينت زردآلو و خواص آن📌پاورپوينت زنبورداری و پرورش زنبور عسل📌پاورپوينت سازمان یابی و ساختمان ژن و مبانی بروز آن📌پاورپوينت ساختار فایل ها 252 اسلاید کامل و جامع📌پاورپوينت سازمان های مجازی 📌پاورپوينت سازه های فضایی📌پاورپوينت سدهای لاستیکی📌پاورپوينت سنجش از دور در کشاورزی 📌پاورپوينت سنگ شناسی رسوبی📌پاورپوینت سی پی یو CPU 📌پاورپوینت سیستم خرید اینترنتی 📌پاورپوینت انواع سیستم های عامل و مدیریت منابع در آن📌پاورپوینت تطابق تکنیک های سیستم عامل با نسل های کامپیوتر📌پاورپوینت بررسی نسل های مختلف سیستم عامل 📌دانلود پاورپوینت سیستم عامل SOLARIS 📌پاورپوینت مدیریت حافظه و معیارهای زمانبندی در سیستم عامل📌پاورپوینت سيستمهای اطلاعات مديريت (MIS) 📌پاورپوینت ترکیبات شیمیایی و روشهای ساخت سیمان 📌پاورپوینت نکات مهم زراعت سیب زمینی📌پاورپوینت ویژگی ها و نحوه شکل گیری سیاهچاله