دانلود فایل(تحقيق تورم در اقتصاد اسلامی)

مقدمه تورم یکی از موضوعات مهم در کشور ماست. همانگونه که می‌دانید در ایران درصد تورم در سالهای اخیر بسیار زیاد بوده است به طوری قیمت‌ها در هر سال بسیار افزایش یافته و قدرت خرید مردم کم شده است. این مقاله اطلاعات بیشتری درباره موضوع تورم ارائه می‌دهد. تحقيق تورم در اقتصاد اسلامی||بی آی34011154|biw42042010|تحقيق,دانلود تحقيق,كار تحقيقي,اقتصاد,تورم
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقيق تورم در اقتصاد اسلامی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه
تورم یکی از موضوعات مهم در کشور ماست. همانگونه که می‌دانید در ایران درصد تورم در سالهای اخیر بسیار زیاد بوده است به طوری قیمت‌ها در هر سال بسیار افزایش یافته و قدرت خرید مردم کم شده است. این مقاله اطلاعات بیشتری درباره موضوع تورم ارائه می‌دهد.
تورم چیست؟
تعریف‌های مختلفی از تورم وجود دارد که همه آنها تقریباً بیانگر یک موضوع هستند: تورم عبارت است از افزایش دائم و بی رویه سطح عمومی قیمت کالاها و خدمات که در نهایت به کاهش قدرت خرید و نابسامانی اقتصادی می‌شود.
انواع تورم
در نظریه هاى اقتصادى، تورم را به سه نوع تقسیم مى کنند:
1. تورم خزنده (آرام یا خفیف): به افزایش ملایم قیمت‌ها گفته می‌شود. در تورم خفیف, افزایش قیمت بین 1 تا 6 درصد، حداکثر 4 درصد یا بین 4 تا 8 درصد در سال ذکر شده است.
2. تورم شدید (تورم شتابان یا تازنده): در این نوع تورم آهنگ افزایش قیمت‌ها تند و سریع است. براى تورم شدید, 15 تا 25 درصد در سال را نوشته اند.
3. تورم بسیار شدید (تورم افسار گسیخته، فوق تورم و ابر تورم): این نوع تورم شدیدترین حالت تورم به شمار مى رود. معیار تورم بسیار شدید را 50 درصد در ماه یا دو برابر شدن قیمت‌ها در مدت شش ماه و ... بیان داشته اند.
البته نمی توان نرخ ثابتی ارائه کرد زیرا این مقادیر با توجه به شرایط زمانی و... عوض می‌شوند. علاوه بر این تقسیم بندی کلی می‌توان تورم را به دسته‌های کوچکتری نیز تقسیم کرد:
1. تورم پنهان: در آن قیمت ثابت ولی کیفیت کمتر می‌شود.
2. تورم خزنده: تورمی آرام و پیوسته است. معمولاً به علت افزایش تقاضا است. بعضی اقتصاددانان معتقند که محرکی برای افزایش درآمد است و بعضی دیگر معتقند که سبب کاهش قدرت خرید است (هر 25 سال 50%).
3. تورم رسمی: به علت افزایش عرضه پول از سوی دولت.
4. تورم ساختاری: به علت افزایش قیمت‌ها به دلیل وجود تقاضای اضافی. در این نوع تورم دستمزدها به دلیل وجود فشار (کمبود) در برخی بخش‌ها افزایش می‌یابد.این نوع تورم در کشور‌های در حال پیشرفت زیاد است.
5. تورم سرکش:افزایش سریع و بی حد و مرز قیمت ها. آثار تورم سرکش عبارتند از (1) کاهش ارزش پول، (2) گسستگی روابط اقتصادی، و (3) فرو پاشی نظام اقتصاد. این نوع تورم معمولاً پس از جنگها یا انقلاب‌ها رخ می‌دهد مثل افزایش قیمت 2500% در آلمان در سال 1923.


مطالب دیگر:
📂تحقیق در مورد به نام خدا 📂تحقیق در مورد بهبود سازمان و مديريت دانش 📂تحقیق در مورد بوت کردن کامپیوتر 7ص 📂تحقیق در مورد بودجه 📂تحقیق در مورد بهار و معاد 📂تحقیق در مورد بيماري موزائيك سيب 6 ص 📂تحقیق در مورد بيماري 📂تحقیق در مورد بيست و پنج خاطره از امام خميني 📂تحقیق در مورد بيماري پوسيدگي طوقه برنج 📂تحقیق در مورد بیماری آنفلوانزای مرغی 📂تحقیق در مورد بيوديزل 📂تحقیق در مورد بیمه 📂تحقیق در مورد تاثیر تمدن ایرانی بر تمدن اسلامی 📂تحقیق در مورد تابع 📂تحقیق در مورد تاثير دين باوري در زندگي فردي و اجتماعي 📂تحقیق در مورد تاثیر دمای پخت و زمان آن در میزان تردی و کلاژن در گوشت خرگوش 8 ص 📂تحقیق در مورد تاثیر نماز در زندگی فردی 📂تحقیق در مورد تاريخچه كشاورزي 📂تحقیق در مورد تاريخچه ياهو از ابتدا تا كنون 5 ص 📂تحقیق در مورد تاريخچه پست 📂تحقیق در مورد تاريخچه گاوداري در جهان 📂تحقیق در مورد تازه مسلمان 📂تحقیق در مورد تاریخچه نقاشی 10 ص 📂تحقیق در مورد تاسیسات و ساختمانهای باغبانی 📂تحقیق در مورد تحقيق شيمي