دانلود فایل(مقاله نقش دولت در اقتصاد ایران)

در نوشتار دیگری، ضمن ارائه تعریف مختصری از توسعه نایافتگی، وجوهی از آن را وارسیدیم. در این مقاله، می خواهم دنباله همان داستان را بگیرم. پرسشی كه به آن خواهم پرداخت، این است كه آیا دولت در توسعه/توسعه نایافتگی جامعه نقش دارد یا نه ؟ و اگر پاسخ به این مقاله نقش دولت در اقتصاد ایران||بی آی40090588|biw42042010|مقاله نقش دولت در اقتصاد ایران,نقش دولت در اقتصاد ایران
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان مقاله نقش دولت در اقتصاد ایران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

در نوشتار دیگری، ضمن ارائه تعریف مختصری از توسعه نایافتگی، وجوهی از آن را وارسیدیم. در این مقاله، می خواهم دنباله همان داستان را بگیرم. پرسشی كه به آن خواهم پرداخت، این است كه آیا دولت در توسعه/توسعه نایافتگی جامعه نقش دارد یا نه ؟ و اگر پاسخ به این پرسش مثبت باشد، بعد می توان در باره دولت ایران و یا هر دولت دیگری قضاوت كرد. این پرسش مسئله را كمی غامض می كند. یعنی می رسیم به این پرسش مقدم تر، كه اصولا توسعه چیست كه دولت در آن نقش داشته یا نداشته باشد. من فكرمی کنم توسعه مفهوم بسیار گسترده ای است كه همة ابعاد زندگی اجتماعی را در بر می گیرد. از همین رو نیز هست كه اگر ما توسعه را به تغییر در متغییر های اقتصادی تخیفیف بدهیم احتمالا در همان دامی می افتیم كه خیلی ها این روزها افتاده اند. یعنی برای حل این مشكل كارهائی می كنیم كه به احتمال زیاد كار را از آنچه كه هست خرابتر می كند. توسعه از نظر من هم بُعد اجتماعی دارد و هم بُعد فرهنگی و هم سیاسی و البته كه بُعد اقتصادی هم دارد. با توجه به این ابعاد، برای من تصور توسعه بدون اینكه دولت در آن نقش قابل توجهی ایفا كند اصلا ممكن نیست . برای نمونه بگویم، اگر مملكتی داشته باشید كه درآن در صد قابل توجهی از مردم در فقر و فاقه زندگی كنند، یا بی سواد باشند، سخن گفتن از توسعه اگر خود فریبی نباشد حتما مردم فریبی است.

به همین نحو اگر شما جامعه ای داشته باشید كه در آن مردم احساس امنیت نكنند، حال این امنیت می تواند امنیت اقتصادی باشد یا سیاسی و یا اجتماعی، صحبت كردن از توسعه در این چنین جامعه ای بی تعارف به یك لطیفه لوس و بی مزه بیشتر می ماندتا یك بحث جدی برای رهیافت بیماری ها و مصائب اقتصادی. آموزش، بهداشت، زیر ساخت های اقتصادی مثل راه و راه آهن و امثالهم همه برای توسعه لازم و ضروری اند. می دانم كه این روزها مُد شده است كه همه كارها را به دست بازار و بخش خصوصی بسپاریم من حرفی ندارم . ولی اگر شما یك نمونه تاریخی به دست بدهید كه این كارها را بخش خصوصی كرده باشد. من همة حرفهایم را پس می گیرم. تا آنجا كه من می دانم متاسفانه نمونه ای وجود ندارد.


مطالب دیگر:
📚ضرائب ايمني در پايداري شيرواني‌ها📚ضرب المثل ها و كاربردهايشان📚ضربه به سر📚ضرورت ارائه خدمات بهداشت روان به آسیب دیدگان بلایا📚ضرورت استاندارد سازی در حوزه سلامت الکترونیکی انفورماتیک سلامت📚ضرورت استفاده از امضای دیجیتالی و تاثیر آن بر امنیت دولت الکترونیک📚ضرورت توجه به عوامل محيطي در تصميم گيري ها📚ضرورت كار تیمي📚ضرورت نهادينه شدن مديريت مصرف آب كشاورزي📚طبقه اجتماعی📚طراحی اجزاء پایه های مخازن عمودی قسمت اول📚طراحی سیستم های آبیاری قطره ای 2📚طراحی صنعت غذایی📚طراحي فرايندها📚طراحي مفهومي يك محيط پژوهش الكترونيكي📚طراحي و ساخت پردازشگر سخت‌افزاري، جهت پردازش سيگنال‌هاي رادار MTI📚طرح توجیهی بررسی تولید لوله PVC و کیسه نایلونی و شیلنگ آب📚طرح جامع آموزش کارکنان دانشگاه کاشان📚طرح جامع آموزش کارکنان📚طرح راه اندازی کسب و کار اینترنتی سود آور📚طرح زمان بندی خواب بیدار📚طرح ساماندهي ومديريت اسناد فیزیکی و الكترونيكي📚طرح شبكه و سيستم ارجاع در ايران📚طرح کلی اندیشة اسلامی در قرآن📚طیف سنجی جرمی