دانلود فایل(پاورپوینت توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی))

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش) قسمتی از متن پاورپوینت : تعداد اسلاید : 30 صفحه توسعه(اقتصاد اجتماعی فرهنگی) 1- تعریف توسعه 2- تعریف و بیان شاخصهای توسعه اقتصادی 3- توضیح توسعه سیاسی 4- توضیح توسعه فرهنگی 5- توضیح توسعه اجتماعی 6- درک مفهوم سرمایه پاورپوینت توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی)||بی آی40216941|biw42042010|دانلود پاورپوینت توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی),بررسی توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی),پاورپوینت جامع و کامل توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی),کاملترین پاورپوینت توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی),پکیج پاورپوینت توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی),مقاله توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی),تحقیق توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی)
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پاورپوینت توسعه (اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 30 صفحه

توسعه(اقتصاد اجتماعی فرهنگی) 1- تعریف توسعه
2- تعریف و بیان شاخصهای توسعه اقتصادی
3- توضیح توسعه سیاسی
4- توضیح توسعه فرهنگی
5- توضیح توسعه اجتماعی
6- درک مفهوم سرمایه اجتماعی اهداف فصل : توسعه: عبارتست از تغییر در تمام ساختارهای اجتماعی ، اقتصادی، سیاسی و ...به گونه ای که نه تنها از لحاظ کمی بلکه باعث تغییرات کیفی در تمام ابعاد جامعه از جمله شیوه زندگی ،رفاه اجتماعی و... شود.
توسعه: عبارتست ازبازسازی کامل یک جامعه که باعث ایجاد نهادهای تازه می شود و در این بازسازی و نهاد سازی تمدنی جدید ایجاد شود.
نکته: توسعه فرایندی همه جانبه است و معطوف به تمام ابعاد زندگی مردم جامعه می شود. تعریف توسعه: رشد اقتصادی و توسعه اقتصادی با هم تفاوت دارند، رشد اقتصادی مفهومی کمی است و عبارتست از افزایش تولید کشور در یک سال نسبت به سال پایه است GNP یا GDP

اما توسعه اقتصادی مفهومی کیفی است و درباره تعریف
توسعه اقتصادی وحدت نظر کامل بین علمای اقتصاد وجود ندارد واین به خاطر وجود عوامل متعدد، موثر در توسعه اقتصادی است توسعه اقتصادی : شومپیتر: برای پیشرفت تکنولوژی اهمیت خاصی قائل است.
لوئیس: توسعه اقتصادی را فزاینده میداند که موجب افزایش تولید سرانه شاغلین نیروی کار در بلند مدت می شود.
می یرز: توسعه اقتصادی را فرایندی می داند که موجب افزایش درآمد سرانه در بلند مدت می شود.
هیگز: توسعه اقتصادی را پروسه ی تبدیل اقتصاد از سنتی به مدرن می داند. تعاریف مختلف توسعه اقتصادی: اهداف توسعه اقتصادی چیست ؟سؤال: توسعه اقتصادی دو هدف اصلی دارد :

1- افزایش ثروت و رفاه مردم جامعه :
1. در کشورهای توسعه نیافته ریشه کنی فقر و افزایش عدالت اجتماعی
2. در کشورهای توسعه یافته افزایش رفاه و امکانات مردم
2- ایجاد اشتغال
- بین این دو هدف باید موازنه ایجاد شود . 1- درآمد سرانه : نسبت درآمد ملی یک کشور به جمعیت.
2- شاخص برابری قدرت خرید : تولید ناخالص ملی براساس قیمت جهانی کالاها بدست می آید و بر اساس آن درآمد سرانه محاسبه میشود.
3- شاخص در آمد پایدار : هزینه های زیست محیطی که در جریان رشد و توسعه بوجود می آید در حسابهای ملی منظور می گردد و سپس میزان رشد و توسعه بدست می آید.
4- شاخصهای ترکیبی توسعه : ازچندین شاخص برای اندازه گیری توسعه استفاده میشود، مانند شاخص ترکیبی مک گراهان.
5- شاخص توسعه انسانی : این شاخص توسط سازمان ملل معرفی شد و در آن برای اندازه گیری توسعه از سه شاخص زیر استفاده می شود :
الف)درآمد سرانه واقعی ب)امید به زندگی(در بدو تولد) ج)دسترسی به آموزش شاخص های توسعه اقتصادی: منابع طبیعی به عنوان عامل مستقل و جداگانه ای در بررسی توسعه اقتصادی ملل مورد بحث قرار گرفته ولی به رابطه آن با سایر عوامل یعنی سرمایه ، فرهنگ و مؤسسات اجتماعی ، منابع انسانی ، فنآوری و مدیریت چندان توجهی نشده است . نقش منابع طبیعی در توسعه اقتصادی : تخصص فنی یکی از خصوصیات مهم هر ملتی به شمار می رود که در اشاعه و ترویج فنون و روشهای جدید تولید اهمیت فراوانی دارد ، توسعه تخصص فنی در درجه اول بستگی به افزایش تقاضا برای خدمت فنی و حرفهای دارد و ازدیاد تقاضا در آن در نتیجه بسط عملیات بنگاه داری و توسعه سرمایه داری حاصل می گردد .

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


مطالب دیگر:
📃پاورپوینت مرکز هنرهای معاصر گاگلیاری ایتالیا📃پاورپوینت موزه هنر کیمبل📃پاورپوینت موزه هنری میلواکی📃پاورپوینت مطالعه طاق ها و قوس ها در معماری📃شبکه کردن دو کامپیوتر از طریق کابل کراس + پاورپوینت📃پاورپوینت مهندسی بیمارستان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی📃پاورپوینت مطالعه پادیاو📃پاورپوینت تصاویری از تهران قدیم📃پاورپوینت تصاویری از نقاط مختلف مشهد قدیم📃پاورپوینت مستندسازی پروژه محورهای دربند و بنی طبا شهر آران و بیدگل📃پاورپوینت تاریخ ایران جهان- فرهنگ و تمدن ساسانیان📃پاورپوینت در و پنجره در معماری سنتی ایران📃پاورپوینت کاروانسرای افضل📃پاورپوینت کاروانسرای قلعه خرگوش یزد📃پاورپوینت گذری بر زندگی رنزو پیانو📃پاورپوینت بیوگرافی هرزوگ و دمورن📃پاورپوینت سانتیاگو کالاتراوا - پروژه معماری معاصر📃پاورپوینت الهام از بدن جانداران در کارهای سانتیاگو کالاتراوا📃پاورپوینت میس وند روهه📃پاورپوینت نقد لوکوبوزیه📃پاورپوینت فرای اوتو📃پاورپوینت والتر گروپیوس📃پاورپوینت معرفی شاهکارهای معماری و چهره ها📃پاورپوینت بیوگرافی فرانک گهری📃پاورپوینت تحلیل آثار لویی کان